Adria Airways loty z Amsterdamu do Łodzi

Łódź

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Łódzka Aleja Gwiazd

  Na ulicy Piotrkowskiej znajduje się Aleja Gwiazd. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Jan Machulski. W Alei podziwiać można gwiazdy reżyserów i aktorów, między innymi Andrzeja Seweryna czy Marka Kondrata.

 • Bilet jednodniowy

  Jeśli spędzasz w Łodzi cały dzień, a zamierzasz poruszać się po mieście komunikacją miejską, najbardziej opłaca się kupić bilet jednodniowy - kosztuje kilkanaście złotych, a możesz poruszać się po całym mieście.

 • Light Move Festival

  W Łodzi odbywa się jeden z najbardziej wyjątkowych festiwali świateł w Polsce, polega on na pokazach świetlno-muzycznych. Obrazy pojawiają się między innymi na budynkach ulicy Piotrkowskiej.

Co ciekawego zobaczyć w Łodzi?

Miasto sprzeczności położone w centralnej Polsce. Obok siebie znajdziesz tu przepiękne kamienice i ruiny domów. Łódź jest także miastem murali. Wyjątkowe, często zajmujące ogromne fragmenty lub całe ściany budynków - potrafią zrobić wrażenie. Spacerując po centrum miasta, koniecznie rozglądaj się w ich poszukiwaniu, choć jesteśmy przekonani, że i bez tego nie umkną Ci te wyjątkowe dzieła ulicznej sztuki.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na rozrywkowej i gastronomicznej mapie Łodzi jest ulica Piotrkowska (szczególnie jej część, z której zaaranżowano deptak). Niech nie zniechęci Cię jednak myśl, że jej sława jest przereklamowana. Warto poświęcić dwie godziny i przespacerować się w jej obrębie. To tu obejrzysz figurkę Misia Uszatka, czy pomniki Juliana Tuwima i Stefana Jaracza - dwa ostatnie powstały w ramach Galerii Wielkich Łodzian.

Na “Pietrynie”, jak ulica nazywana jest przez mieszkańców, znajduje się także wyjątkowe miejsce - OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140). Miejsce to przez pomysłodawców określane jest jako centrum przemysłów kreatywnych - znajdziesz tam pracownie projektantów mody, designu, a także kluby muzyczne oraz mnóstwo świetnych restauracji. Głodny? Doskonale! Wybierz się do znajdującej się tu restauracji Spółdzielnia lub do Drukarni - Składu Wina i Chleba. Jeśli lubisz klimatyczne miejsca - zajrzyj do Spalonych Słońcem - jest to bar i kawiarnia, w którym zrelaksujesz się po całym dniu pracy lub zwiedzania miasta.

Masz ochotę na kawałek pysznego, czekoladowego ciasta? Koniecznie wybierz się do cukierni Wasiakowie (ul. Traugutta 2) i spróbuj legendarnego już „Royala”. Będąc poza centrum, zajrzyj do jednej z kawiarni Caffe przy ulicy. Lokal znajduje się w dwóch miejscach - w dzielnicy Bałuty (ul. Łagiewnicka 120) oraz w dzielnicy Retkinia (ul. Napierskiego 1). Zjesz tam świetne śniadanie w rozsądnej cenie.

Przydatne informacje o lotniskach

Amsterdam Łódź

Popularne linie latające na trasie Amsterdam - Łódź