Ryanair loty z Aten do Akaby

Akaba

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC+3 (lato), UTC+2 (zima)
  Waluta: Dinar jordański (JOD)

 • Tajemnicza Petra

  Około 2h drogi samochodem na północ od Akaby znajduje się Petra – ruiny starożytnego miasta Nabatejczyków. W tej niezwykłej skalnej dolinie umiejscowiono akcję filmu „Indiana Jones i ostatnia krucjata”.

 • Wrota do podwodnego świata

  W Akabie znajduje się Park Morski z bajecznymi plażami i miejscami do nurkowania, a także restauracją, sklepem, audytorium oraz centrum badawczym, gdzie prowadzone są projekty naukowo-edukacyjne.

 • Nocny rejs z kolacją pod gołym niebem

  W Akabie znajdziemy kilka firm wynajmujących jachty na romantyczny rejs lub kameralne przyjęcie. Podczas wycieczki serwowane jest wyśmienite jedzenie, a w tle gra nastrojowa muzyka. 

Co warto zobaczyć w Akabie?

Akaba to jedyne miasto portowe w Jordanii. Leży na południu kraju nad Morzem Czerwonym i stanowi świetną bazę wypadową do Egiptu oraz Izraela. Idealne miejsce dla miłośników surfingu, nurkowania z akwalungiem oraz snorkelingu. U wybrzeża Zatoki Akaba można podziwiać podwodny świat roślin i zwierząt. To świetna okazja do przyjrzenia się barwnej rafie koralowej, z której słynie Morze Czerwone. Warto wybrać się w niezapomniany rejs łodzią podwodną albo wynająć skuter wodny i samemu eksplorować nadmorską okolicę. W słoneczny dzień (których tu nie brakuje) możemy wybrać się na wycieczkę do słynnej doliny Wadi Rum, gdzie mieści się wioska Beduinów.

Akaba dysponuje pięknymi plażami oraz unikalnymi zabytkami o znaczeniu historycznym. Znajdziemy tu ruiny średniowiecznego islamskiego miasta Ayla oraz meczet Sharif Hussein Bin Ali. Okolice Akaby można zwiedzać pieszo, na rowerze, samochodem terenowym lub... na wielbłądzie. Pustynno-górski charakter regionu sprzyja pieszym wędrówkom, a złociste plaże, to idealne miejsce na wypoczynek z książką i owocowym koktajlem.

Akaba żyje nocą. Wieczorami na bulwar Al-Hammamet al-Tunisieh ściągają mieszkańcy oraz turyści spragnieni dobrej zabawy. W centrum i przy plaży znajdziemy liczne knajpki (np. Sea View Bar), w których po zmierzchu można się zaszyć sącząc drinka i podziwiając widok rubinowej tafli morza. Na lokalnym targowisku sprzedawane są oryginalne pamiątki, barwne chusty i wyroby rękodzielnicze. Na szczególną uwagę zasługuje tutejszy street food. W przydrożnych budkach nabędziemy regionalne przysmaki, a także orzeźwiające soki owocowe.

W kuchni jordańskiej dominują wpływy tureckie i arabskie. Niemal wszędzie dostaniemy tradycyjny falafel, arabską harissę czy oryginalny kebab. Bardzo popularną potrawą jest pieczony kurczak serwowany z mocno przyprawionym ryżem oraz bukietem świeżych warzyw. Akaba słynie ze świetnych restauracji. Na dania z ryb i owoców morza warto wpaść do lokalu Floka Seafood. Dań tradycyjnej kuchni jordańskiej spróbujemy również w Papaya bądź Hashem Son's. W Pistachio Sweets & Cafe czekają na nas słodkie pistacjowe przysmaki, a na wyśmienite lody warto zajrzeć do Gelato Uno.

Przydatne informacje o lotniskach

Ateny Akaba

Popularne linie latające na trasie Ateny - Akaba