Ryanair loty z Barcelony do San Cristobal de la Laguna

San Cristobal de la Laguna

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC+1 (lato), UTC+0 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Uhonorowane stare miasto

  W 1999 roku stare miasto La Laguna wpisane zostało na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do dziś zostały zachowane tu bowiem szesnastowieczne kamienice, kanaryjski styl i niesamowita atmosfera.

 • Studiowanie w La Laguna

  Uniwersytet La Laguna jako jeden z pierwszych wprowadził wymiany studenckie w ramach programu Erasmus, pozwalając młodym ludziom pomieszkać choć chwilę w tak pięknych okolicznościach.

 • Formalna i nieformalna nazwa miasta

  San Cristobal de La Laguna to nazwa formalna, nadana dla uczczenia patrona, jednak dziś mało kto używa tej wersji. Częściej usłyszysz o La Laguna, jednak nie miej wątpliwości – to to samo miasto.

Co warto zobaczyć w San Cristobal de la Laguna?

Miasto świętego Krzysztofa jest drugim pod względem wielkości miastem Teneryfy i kwintesencją kanaryjskiego stylu. Założone w piętnastym wieku, było pierwszą rezydencją hiszpańskich gubernatorów. Do dziś znajduje się tu najpiękniejsza starówka w archipelagu, a także jeden z najstarszych hiszpańskich uniwersytetów. 

Niegdyś będąca najważniejszym ośrodkiem wyspy, La Laguna dziś nie przyciąga tak wielu turystów jak miasta położone na wybrzeżu, jest jednak warta odwiedzenia. W powietrzu czuć stary, wyspiarski klimat. Wciąż oglądać można tu kamienice z szesnastego wieku. Przy wąskich uliczkach, w głównej mierze nazwanych imionami miejscowych profesorów, a także fundatorów La Laguny, stoją piękne, bogato zdobione domy.

Nie od dziś wiadomo, że po świeże owoce i warzywa najlepiej udać się na miejski targ, szczególnie znajdując się w hiszpańskim mieście! Wybierz się zatem na plac Plaza de Adelantado,  przy którym znajdziesz wspomniany wcześniej rynek, a właściwie halę targową –Mercado, oprócz żywności kupisz tu świeże kwiaty. Na placu tym także, a może przede wszystkim, zobaczysz miejski ratusz z zachowanymi do dziś oryginalnymi freskami.

Masz ochotę na zakupy w tradycyjnym stylu, gdzie do sklepów wchodzi się z ulicy, a nie z ogromnego centrum handlowego? Koniecznie wybierz się na aleję, na której obowiązuje tylko pieszy ruch, Obispo Rey Redondo. Znajdziesz tu rozmaite butiki z odzieżą, dodatkami i obuwiem, perfumerie, a także kawiarenki, świetne na wypadek, gdybyś podczas zakupów zechciał odpocząć, racząc się świetną kawą.

Po zwiedzaniu lub zakupach, na pewno zgłodniejesz. Świetnym miejscem jest La Tasca de Cristian przy Calle Marques de Celada 17, skosztujesz tu doskonałych dań kuchni śródziemnomorskiej. Na świetne hiszpańskie przekąski (choć nie tylko!) zajrzyj do La Bruma Tapas Bar przy Calle Alberto Einstein 35. Gdy natomiast najdzie Cię ochota na burgery, koniecznie wybierz się do La Bourmet przy Calle San Agustin 42, szybki, tani i pyszny posiłek gwarantowany.

Przydatne informacje o lotniskach

Barcelona San Cristobal de la Laguna

Popularne linie latające na trasie Barcelona - San Cristobal de la Laguna