Ryanair loty z Bydgoszczy

Bydgoszcz

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Ogórkiem po drodze

  Bydgoszcz wie, jak przyciągnąć turystów. Latem oferuje przejazdy zabytkowymi autobusami marki Jelcz tzw. ogórkami malowniczymi trasami ze Starego Miasta do Myślęcinka oraz ze Starego Miasta do Exploseum, czyli muzeum na terenie dawnej fabryki dynamitu. Szukaj linii 100 i 102.

 • Tramwaj wodny

  W sezonie letnim, czyli od końca kwietnia do połowy września, po Brdzie kursują tramwaje wodne. Przystanek początkowy dla wszystkich tras umiejscowiony jest na Rybim Rynku, a bilety kupuje się na pokładzie statku. Trasy trwają od 60 do 110 minut, a cena to tylko 5/8 zł zależnie od trasy.

 • Widok na miasto

  Na Wzgórzu gen. Henryka Dąbrowskiego znajduje się Muzeum Wodociągów z wieżą ciśnień. Po obejrzeniu industrialnej wystawy udaj się wąskimi, krętymi schodami na taras widokowy, aby zobaczyć niepowtarzalną panoramę całej Bydgoszczy.

Co warto zobaczyć w Bydgoszczy?

Jeszcze kilkanaście lat temu Bydgoszcz była nieco zaniedbanym miastem z potencjałem. Dziś został on maksymalnie wykorzystany, dzięki czemu jest to jedno z najciekawszych miejsc w północnej Polsce.

Bydgoszcz przez minione lata przeszła ogromną metamorfozę, stając się nowoczesną metropolią, która przyciąga coraz więcej turystów. Pozytywne zmiany dotyczą zwłaszcza Starówki, która obecnie może poszczycić się odnowionymi zabytkowymi kamienicami oraz piękną, piętnastowieczną katedrą świętych Marcina i Mikołaja. W okolicy nabrzeża przecinającej miasto Brdy znajdują się natomiast tradycyjne stare spichrze, zawieszony nad wodą pomnik Przechodzącego przez rzekę oraz barka Lemara będąca obecnie zacumowanym na stałe muzeum bydgoskich szyprów. Warto wybrać się na spacer deptakiem Rybi Targ lub ulicą Stary Port po przeciwnej stronie rzeki – widoki są wprost idealne do fotografowania zarówno w dzień, jak i w nocy.

W okolicy Starówki, idąc ulicą Niedźwiedzią, dojdzie się do mostu prowadzącego na Wyspę Młyńską. Obecnie jest to jedno z najciekawszych, najchętniej odwiedzanych miejsc w Bydgoszczy. Trudno się dziwić – w tej zielonej enklawie w samym centrum dużego miasta można m.in. wypocząć w parku nad wodą, odwiedzić mieszczące się w dawnych budynkach mennicy Galerię Sztuki Współczesnej, Europejskie Centrum Pieniądza, a także udać się na przystań i dobrze zjeść. To również doskonałe miejsce do podziwiania monumentalnej bryły Opery Novej, której jasna sylwetka odbija się w wodach Brdy.

Bydgoszcz to doskonałe miejsce dla smakoszy kawy. To tutaj swoje ziarna wypala mistrz świata roasterów Audun Sørbotten. Kawy z jego palarni spróbować można w PO CO przy ulicy Długiej 61 oraz w Landshafcie przy ul. Gimnazjalnej 6. Jeżeli przepadasz za słodyczami, koniecznie spróbuj szneki z glancem, czyli zawijanej w kształt ślimaka drożdżówki z kruszonką i lukrem. Najsmaczniejsze, wypiekane zgodnie z tradycją dostaniesz w piekarniach Katarzyny Erdmann przy ul. Długiej 2 oraz w piekarni Bigońskich przy ul. Gdańskiej 87. To propozycja tylko dla rannych ptaszków – do południa nie zostają nawet okruszki.

Gdy przyjdzie Ci ochota na obiad, skieruj się natomiast to Kuchni przy ul. Grodzkiej 4 lub do Memo przy ul. Jatki 6. Zjesz tam najsmaczniejsze dania w duchu slow food, również wegetariańskie. Jeżeli wolisz bardziej tradycyjne smaki, udaj się do restauracji Weranda, Pod Orłem, Bohema czy Za Piecem, gdzie skosztujesz gęsiny, np. pieczonej z owocami, półgęska, pasztetu z gęsich wątróbek czy czerniny.

Przydatne informacje o lotniskach w Bydgoszczy

Popularne linie latające z Bydgoszczy

Glasgow to największe miasto w Szkocji, mające dużo do zaoferowania turystom. Polacy, którzy chcą spędzić w tym miejscu weekend lub wakacje, mają do wyboru kilka opcji podróży, m.in. loty z Bydgoszczy do Glasgow Ryanair. Bezpośredni rejs nie trwa długo, dzięki czemu mamy więcej czasu na zwiedzanie. Plusem jest także niewielka odległość dzieląca miasto od lotniska. Co warto zwiedzić w Glasgow? Ratusz i George Square to miejsca gromadzące duże grupy turystów, podobnie jak Muzeum i Galeria Sztuki Kelvingrove czy stadion narodowy Szkocji – Hampden Park. Katedra św. Mundo to z kolei przepiękna sakralna budowla w stylu gotyckim, zdecydowanie warta zobaczenia. Tanie loty do Glasgow Ryanair odbywają się regularnie, więc z doborem daty podróży nie powinniśmy mieć problemów. Bardzo często zdarza się, że bilety lotnicze do Glasgow Ryanair można kupić za mniej niż 100 zł w jedną stronę, co stanowi znakomitą okazję, którą warto wykorzystać!