Ryanair loty z Chanii do Weeze

Pokaż filtry

Weeze

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Zoo

  Jeśli odwiedzasz Weeze z dzieckiem, koniecznie zajrzyj parku położonego na skraju miasta, tuż obok ruin zamku Hertefeld. Znajduje się tu zoo i ścieżka edukacyjna.

 • Baza RAF

  Tuż obok lotniska mieści się Muzeum Laarbruch, skrywające historię lotnictwa wojskowego. Nic dziwnego - dzisiejsze lotnisko Weeze należało do brytyjskiego RAF.

 • Dzień na Niers

  Spędź jeden dzień bliżej natury. W Kevin’s Pub przy Wasserstr. 50 zapytaj o spływy po rzece Niers. Do dyspozycji są kajaki oraz kilkuosobowe pontony. Rzeka płynie wśród pól i lasów.

Co warto zobaczyć w Weeze?

Pełne uroku, małe miasteczko na zachodzie Niemiec, tuż przy granicy z Holandią. Najstarsze znalezione ludzkie ślady na tym terenie pochodzą z epoki kamienia.

Weeze może pochwalić się aż trzema zamkami. Zamek Wissen z fosą znajduje się na południe od miasta. Budowę rozpoczęto w XIV wieku. Później wielokrotnie go przebudowywano, by ostatecznie pozostać przy stylu neogotyckim. Najciekawszym jego elementem jest kaplica z 1876 roku. Po drugiej stronie Weeze stoi Zamek w Kalbeck. Pierwsze zapiski wspominają o nim już w 1326 roku. Przez lata wiele razy ulegał pożarom. Ostatecznie odbudowano go w 1909 roku na wzór westfalskich zamków z XVIII wieku. Latem w zamkowych ogrodach odbywają się koncerty. Z kolei na wschód od miasta znajdują się ruiny barokowego zamku Hertefeld. Służą jako scena dla spektakli teatralnych.

Wypoczywaj, jak mieszkańcy regionu - aktywnie i poznając okolicę. W Weeze działa kilka wypożyczalni rowerów. Warto skusić się na ten środek transportu, ponieważ w okolicy znajduje się wiele ciekawych szlaków rowerowych. Szczególnie polecamy szlak Herrensitz, dzięki któremu można odwiedzić dom Anny z Kleve, zamek Myland czy malownicze Gennep po holenderskiej stronie, gdzie zbiegają się rzeki Meuse i Niers.

Przyjedź do Weeze w grudniu, a nie będziesz umiał zapomnieć o tym mieście. Przed świętami Bożego Narodzenia w całym miasteczku widać przygotowania. Co krok trafisz na stragany ze świątecznymi ozdobami i drobiazgami, a na głównym placu wypijesz grzane wino i pospacerujesz przy świątecznych melodiach.

Niemiecka kuchnia to prawdziwa uczta, szczególnie dla amatorów piwa. Dania, które powinieneś skosztować w Weeze, doskonale komponują się ze złotymi, lokalnymi trunkami. Na smakowity obiad zajrzyj do Kupferpfanne przy Wasserstr. 28. Zamów tu Kupferpfanne, czyli wieprzowinę z sosem grzybowym i krokietami lub Schweinelendchen „Weezer Art“ - prosiaka pieczonego z serem. Lubiącym nowe smaki polecamy weinbergschnecken, pieczone ślimaki winniczki w sosie czosnkowym.

Przydatne informacje o lotniskach

Chania Weeze