Wizz Air loty z Kluż-Napoki do Dubaju

Pokaż filtry

Dubaj

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: arabski
  Strefa czasowa: UTC +4
  Waluta: Dirham (AED)

 • Globalna wystawa

  Podczas Expo 2020 Dubai po raz pierwszy w historii każdy z krajów biorących udział w wydarzeniu może zaprezentować się we własnym pawilonie. To najbardziej globalna z dotychczasowych wystaw światowych!

 • Nie tylko technologia

  Wystawa światowa w Dubaju to również rozrywka. Po zwiedzaniu pawilonów możesz skorzystać z bogatego programu występów na żywo. Nie zabraknie gwiazd światowego formatu, koncertów i spektakli.

 • Bezpieczeczeństwo priorytetem

  Organizatorzy Expo 2020 Dubai stosują środki ochrony przed COVID-19. Spodziewaj się m.in. kamer termowizyjnych na lotnisku, obowiązku noszenia maski, przestrzegania limitów osób w budynkach i zasad dystansu społecznego.

Co warto zobaczyć w Dubaju?

Dubaj to miejsce znane z realizacji śmiałych projektów. Światowe rekordy są tu czymś powszechnie spotykanym – znajdziemy tu najwyższy na świecie budynek Burdż Chalifa (aż  829,5 metrów!), największe centrum handlowe - Dubai Mall, największą fontannę, najbardziej luksusowy hotel - Burdż Al Arab (7 gwiazdek!), największą sztuczną wyspę, najszybszą windę i wiele innych!
Wrażenie robi infrastruktura, wciąż rozbudowywana, coraz nowocześniejsza i bardziej okazała. Niedawno ruszyła budowa wieżowca, który ma pobić rekord wysokości ustanowiony przez Burdż Chalifa! Innym niesamowitym i zrealizowanym już projektem są sztuczne wyspy palmowe – pełne rezydencji sławnych ludzi. Na pustyniach otaczających miasto powstały z kolei pola golfowe, a nawet sztuczny stok narciarski!

W tak wyjątkowym miejscu nie może zabraknąć licznych parków rozrywki, w których coś dla siebie znajdą zarówno rodziny, jak i amatorzy mocnych wrażeń. Kolejną atrakcją są pełne atrakcji i udogodnień plaże (Uwaga! Obowiązuje tu zakaz opalania się topless!). Atrakcją jest także sama pustynia, dokąd można wybrać się na safari i odwiedzić obóz Beduinów. Zwolennicy miejskich klimatów też znajdą coś dla siebie – godzinę drogi od Dubaju znajduje się bowiem stolica Zjednoczonych Emiratów Arabskich – Abu Dhabi.

Przydatne informacje o lotniskach

Kluż-Napoka Dubaj

Popularne linie latające na trasie Kluż-Napoka - Dubaj