Ryanair loty z Katowic

Katowice

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Na OFF!

  W sierpniu w katowickiej Dolinie Trzech Stawów odbywa się jedno z najciekawszych wydarzeń muzycznych w Europie, czyli OFF Festival. Na czterech scenach posłuchać można ponad 70 zespołów grających muzykę alternatywną!

 • Z widokiem na miasto

  Jeżeli chcesz zobaczyć najlepszą panoramę miasta, podczas pobytu w Muzeum Śląskim nie zapomnij wybrać się na wieżę widokową mieszczącą się w starym kopalnianym szybie. Warto!

 • Zjesz do syta

  Typowe dla tego regionu danie to „kluski, rolada i modro kapusta”, czyli śląski obiad. To punkt obowiązkowy większości restauracji na Śląsku. Spróbuj, a na pewno poprosisz o dokładkę.

Co warto zobaczyć w Katowicach?

Katowice do niedawna znane były jako główny ośrodek przemysłowy na południu Polski. Do dziś w krajobrazie miasta widać szyby kopalniane i tzw. familoki, czyli domy dla robotników, ale od kilku lat jego atmosfera się zmienia. Obecnie jest ono stolicą kultury, dobrego jedzenia oraz nowoczesnej architektury.

Przez lata Śląsk i same Katowice utożsamiane były wyłącznie z przemysłem kopalnianym. Współcześnie miasto przyciąga turystów nie tylko rewelacyjnymi i docenianymi na świecie nowymi projektami architektonicznymi, udanymi rewitalizacjami budynków poprzemysłowych, ale także wydarzeniami kulturalnymi, muzeami przybliżającymi historię regionu i pyszną lokalną kuchnią.

W Katowicach na każdym kroku widać, że miasto przechodzi przemyślaną transformację. Wystarczy wybrać się pod futurystyczną halę widowiskowo-sportową „Spodek” czy usytuowaną w jej sąsiedztwie Strefę Kultury z czarnym niczym węgiel Międzynarodowym Centrum Kongresowym, monumentalną siedzibą NOSPR-u oraz wybudowanym na terenie dawnej kopalni Muzeum Śląskim. W tym ostatnim miejscu zatrzymaj się na dłużej, gdyż dysponuje ono jedną z najlepszych w Europie wystaw interaktywnych, gdzie na pewno nie będziesz się nudzić.

W poszukiwaniu zabytków, koniecznie udaj się do modernistycznej części miasta mieszczącej się za torami kolejowymi. Tam, idąc Szlakiem moderny, znajdziesz m.in. gmachy Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego i Sejmu Śląskiego czy typowe dla lat 30. XX wieku kamienice oraz wille. Nie zapomnij też o wizycie w klimatycznej i bardzo modnej dzielnicy Nikiszowiec. To dawne osiedle robotnicze z zabudowaniami z cegły klinkierowej mieści wiele rewelacyjnych restauracji, kawiarni i galerii sztuki. Odbywają się tam również przyciągające tłumy imprezy plenerowe – latem „Odpust u babci Anny” i w ramach festiwalu sztuki naiwnej „Art Jarmark”, a zimą „Jarmark świąteczny”.

Jeżeli lubisz dobrą zabawę, nie możesz pominąć wizyty na zlokalizowanej w ścisłym centrum, niedaleko głównego dworca kolejowego, ulicy Mariackiej. To właśnie tam mieści się większość najlepszych klubów, pubów oraz restauracji oferujących dania kuchni całego świata. Przekonaj się, że właśnie tam poczujesz atmosferę niekończącej się imprezy!

Przydatne informacje o lotniskach w Katowicach

Popularne linie latające z Katowic

Loty z Katowic do Mediolanu Ryanair to gratka dla każdej osoby interesującej się modą. Mediolan jest określany mianem stolicy mody, a liczne butiki najsłynniejszych na świecie marek czy pokazy mody tę tezę potwierdzają. Weekendowy wypad do Mediolanu na zakupy? Dlaczego nie! Jednak miasto to ma do zaoferowania znacznie więcej. To przede wszystkim przepiękne zabytki, które zachwycają swoją architekturą. Katedra Narodzin św. Marii to miejsce spotkań turystów z całego świata, nie można też zapomnieć o m.in. Zamku Sforzów czy teatrze La Scala. W tym mieście nie sposób się nudzić, a tanie loty do Mediolanu Ryanair bardzo często można kupić w promocyjnych cenach. Warto śledzić stronę przewoźnika i na bieżąco sprawdzać zniżki na loty. Bilety lotnicze do Mediolanu Ryanair można kupić ze znacznym wyprzedzeniem i to najlepsza opcja, jeśli zależy nam na niższej cenie za przelot. Im bliżej podróży, tym więcej przyjdzie nam za nią zapłacić.