Wizz Air loty z Katowic do Dortmundu

Pokaż filtry

Dortmund

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: niemiecki
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Euro (EUR)

 • Festiwale w Dortmundzie

  Wśród wartych odwiedzenia festiwali znajdziemy: Music Festival i Juicy Beats (oba odbywają się w czerwcu). W sierpniu warto zajrzeć na Afro Ruhr, a we wrześniu Creole Festival i Noc Cudów. W październiku koniecznie wpadnijcie na festiwal literatury LesArt.

 • Zakupy

  Dortmund to duży ośrodek handlowy i idealne miejsce na okazyjne zakupy. Centra i domy handlowe są oblegane zwłaszcza w okresie pod koniec roku, kiedy okolicę ogarnia przedświąteczne szaleństwo.

 • Kultura i rozrywka

  Szukacie kultury? Dortmund was nie zawiedzie! Znajdziecie tu teatry, sale koncertowe, operę i wiele innych miejsc, w których kwitnie życie artystyczne. Warto odwiedzić także liczne muzea: muzeum piwa, muzeum Hoesch, Ostwalt czy Adlerturm.

Co warto zobaczyć w Dortmundzie?

Dortmund położony jest w zachodnich Niemczech w wielkim aglomeracji Zagłębia Ruhry. Chociaż miasto znane jest głównie dzięki piłkarskiej drużynie Borusii, to faktycznie jest to największy ośrodek przemysłu metalowego w kraju. Jest to siódme pod względem liczby mieszkańców miasto Niemiec, a jego populacja wynosi około 580 tysięcy osób. Dortmund nosi przydomek „Zielonej metropolii” ze względu na liczne akweny, ogrody i tereny zielone.

Co robić w Dortmundzie?

Kluczowym punktem wycieczki po mieście jest wieża telewizyjna Florianturm, z której rozlega się fantastyczny widok na okolicę. Kolejnym wartym odwiedzenia miejscem jest Muzeum Niemieckiej Piłki Nożnej, co nie dziwi w mieście doskonale znanym ze swoich futbolowych tradycji.

Miejsca do odwiedzenia w Dortmundzie

Koniecznie udaj się na Alter Markt, czyli dortmundzki stary rynek. Otoczony zarówno historycznymi kamienicami, jak i nowoczesnymi budynkami zawsze jest pełen ludzi.

Oczywiście nie można ominąć stadionu Signal Iduna Park, dla wielu najważniejszego punktu tej wycieczki. Siedziba Borussi Dortmund to jeden z największych i najliczniej odwiedzanych przez kibiców stadionów w Niemczech, a także kluczowe miejsce dla historii niemieckiego futbolu.

Nie możemy też zapomnieć o okazji do nawiązania kontaktu z przyrodą – w dortmundzkim ZOO znajdziemy okazy ponad 250 rdzennych i egzotycznych gatunków zwierząt, a ogród botaniczny Rombergpark olśniewa swym pięknem i wyjątkowością.

Czego spróbować w Dortmundzie?

Frytki – niezwykle popularna w Niemczech przekąska, której grzech nie spróbować.

Ciasto czekoladowe – Niemcy uwielbiają ciasta, więc wokół nich powstała cała kulinarna kultura. Dlatego spróbowanie ciasta czekoladowego jest obowiązkowym punktem wizyty w Dortmundzie.

Przydatne informacje o lotniskach

Katowice Dortmund

Popularne linie latające na trasie Katowice - Dortmund

Bezpośrednie loty z Katowic do Dortmundu Wizz Air to gwarancja komfortowej podróży. Rejs trwa  zaledwie 1,40 h, a przewoźnik dba o to, aby pasażerowie spędzili ten czas w miłych warunkach. Zachodnia część Niemiec słynie nie tylko z pięknych zabytków, ale także stanowi cel podróży wielu fanów piłki nożnej, którzy chcą zobaczyć na żywo mecze Borussii Dortmund. Tanie loty do Dortmundu Wizz Air są realizowane przez cały rok, kilka razy w tygodniu. Z racji tego, że połączenie to jest popularne wśród podróżujących, warto kupić bilety lotnicze do Dortmundu Wizz Air wcześniej, aby uniknąć podwyżki cen na kilka dni przed podróżą. Na specjalne zniżki mogą liczyć członkowie klubu lojalnościowego przewoźnika, natomiast wszelkie informacje o planowanych promocjach są dostępne na oficjalnej stronie internetowej linii lotniczej.