Ryanair loty z Łodzi

Łódź

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Łódzka Aleja Gwiazd

  Na ulicy Piotrkowskiej znajduje się Aleja Gwiazd. Pomysłodawcą przedsięwzięcia był Jan Machulski. W Alei podziwiać można gwiazdy reżyserów i aktorów, między innymi Andrzeja Seweryna czy Marka Kondrata.

 • Bilet jednodniowy

  Jeśli spędzasz w Łodzi cały dzień, a zamierzasz poruszać się po mieście komunikacją miejską, najbardziej opłaca się kupić bilet jednodniowy - kosztuje kilkanaście złotych, a możesz poruszać się po całym mieście.

 • Light Move Festival

  W Łodzi odbywa się jeden z najbardziej wyjątkowych festiwali świateł w Polsce, polega on na pokazach świetlno-muzycznych. Obrazy pojawiają się między innymi na budynkach ulicy Piotrkowskiej.

Co ciekawego zobaczyć w Łodzi?

Miasto sprzeczności położone w centralnej Polsce. Obok siebie znajdziesz tu przepiękne kamienice i ruiny domów. Łódź jest także miastem murali. Wyjątkowe, często zajmujące ogromne fragmenty lub całe ściany budynków - potrafią zrobić wrażenie. Spacerując po centrum miasta, koniecznie rozglądaj się w ich poszukiwaniu, choć jesteśmy przekonani, że i bez tego nie umkną Ci te wyjątkowe dzieła ulicznej sztuki.

Jednym z najbardziej rozpoznawalnych miejsc na rozrywkowej i gastronomicznej mapie Łodzi jest ulica Piotrkowska (szczególnie jej część, z której zaaranżowano deptak). Niech nie zniechęci Cię jednak myśl, że jej sława jest przereklamowana. Warto poświęcić dwie godziny i przespacerować się w jej obrębie. To tu obejrzysz figurkę Misia Uszatka, czy pomniki Juliana Tuwima i Stefana Jaracza - dwa ostatnie powstały w ramach Galerii Wielkich Łodzian.

Na “Pietrynie”, jak ulica nazywana jest przez mieszkańców, znajduje się także wyjątkowe miejsce - OFF Piotrkowska (ul. Piotrkowska 138/140). Miejsce to przez pomysłodawców określane jest jako centrum przemysłów kreatywnych - znajdziesz tam pracownie projektantów mody, designu, a także kluby muzyczne oraz mnóstwo świetnych restauracji. Głodny? Doskonale! Wybierz się do znajdującej się tu restauracji Spółdzielnia lub do Drukarni - Składu Wina i Chleba. Jeśli lubisz klimatyczne miejsca - zajrzyj do Spalonych Słońcem - jest to bar i kawiarnia, w którym zrelaksujesz się po całym dniu pracy lub zwiedzania miasta.

Masz ochotę na kawałek pysznego, czekoladowego ciasta? Koniecznie wybierz się do cukierni Wasiakowie (ul. Traugutta 2) i spróbuj legendarnego już „Royala”. Będąc poza centrum, zajrzyj do jednej z kawiarni Caffe przy ulicy. Lokal znajduje się w dwóch miejscach - w dzielnicy Bałuty (ul. Łagiewnicka 120) oraz w dzielnicy Retkinia (ul. Napierskiego 1). Zjesz tam świetne śniadanie w rozsądnej cenie.

Przydatne informacje o lotniskach w Łodzi

Popularne linie latające z Łodzi

Bilety lotnicze do Łodzi Ryanair to wydatek, na który możesz sobie pozwolić. Nie masz pomysłu, gdzie jechać w najbliższe wakacje? Rodzina ma dosyć zimnego Bałtyku, wiecznie zatłoczonych plaż i kolejnego roku spędzonego u dalekich krewnych? Loty z Łodzi do Aten Ryanair pozwolą przełamać rutynę. Czy zawsze mówiono ci, że wakacje za granicą nie są na Twoją kieszeń? Zaskocz bliskich pomysłem na niezapomniany wyjazd. Daj się ponieść urokowi starożytnej, greckiej architektury. Pozwól dzieciom zobaczyć na własne oczy to, czego do tej pory uczyły się tylko na lekcjach historii. Zabierz swoich najbliższych na zbocze Akropolu. Poczuj wiatr wiejący pomiędzy kolumnami świątyń. Stań na placu Stadionu Panatenejskiego i poczuj się jak grecki bóg. Tanie loty do Łodzi Ryanair to sposób na spełnienie twoich marzeń.