Ryanair loty z Poznania

Poznań

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: polski
  Strefa czasowa: UTC+2 (lato), UTC+1 (zima)
  Waluta: Złoty (PLN)

 • Miasto królów

  W poznańskiej Bazylice Archikatedralnej św. Piotra i św. Pawła znajduje się symboliczny grobowiec pierwszych królów Polski - Mieszka I oraz Bolesława I Chrobrego.

 • Średniowieczny jarmark

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.

 • Rogalowe Muzeum

  W średniowieczu zamiast kamienic przy rynku stały kolorowe budy, w których można było kupić solone lub wędzone ryby, świece i przedmioty codziennego użytku.Tu nauczysz się poznańskiej gwary, zobaczysz, jak wypiekane są Rogale Świętomarcińskie oraz poznasz historię miasta w pigułce. Atrakcja dla dzieci i dorosłych.

Co warto zobaczyć w Poznaniu?

Poznań położony jest w zachodniej części Polski, na Pojezierzu Wielkopolskim. Jedno z najstarszych miast w kraju. Badania archeologiczne wskazują na pierwsze ślady ludzi na tym terenie już w epoce paleolitu. Wiadomo, że byli to łowcy reniferów.   

Pierwsi osadnicy pojawili się tu pomiędzy V a IV wiekiem p.n.e. Zdaniem historyków to właśnie w Poznaniu mógł nastąpić chrzest Polski w 966 roku. Zanim jednak do tego doszło, na tym terenie żyli Polanie - lud słowiański, od którego pochodzą takie zwyczaje jak wiosenne porządki, malowanie pisanek, a nawet kolędowanie, dzisiaj kojarzone wyłącznie z chrześcijańskimi tradycjami.

Najbardziej znany symbol Poznania to dwa koziołki, które bodą się codziennie w południe na wieży ratusza. Po raz pierwszy pojawiły się tu w 1551 roku. Charakterystyczne dla miasta są również kolorowe kamieniczki, gdzieniegdzie pokryte szkicami malarzy.

Znajduje się tu również najmłodszy zamek w Europie - Zamek Cesarski wybudowano w 1910 roku dla króla Prus, Wilhelma II. W 1939 roku rozpoczęto remont - miała to być siedziba Adolfa Hitlera. Wiele pomieszczeń przebudowano i zmieniono ich funkcję. Zamek zwiedzać można zarówno w dzień, jak i nocą. Pałac Górków, renesansowa rezydencja magnacka, dziś jest siedzibą Muzeum Archeologicznego. Na dachu budowli znajdował się dawniej taras z altaną oraz… sadzawka z rybkami.

Po całym dniu zwiedzania odpocząć można w Parku Cytadela. Wśród zieleni znajdziemy zabudowania forteczne, cmentarze, pomnik upamiętniający żołnierzy walczących o Poznań w 1945 roku czy Muzeum Uzbrojenia, mieszczące się w pozostałościach Fortu Winiary z XIX wieku.

Na prawdziwy polski obiad warto wybrać się do restauracji Wiejskie Jadło. W menu klasyczne pierogi, żurek w chlebie, gołąbki czy kaczka z jabłkami. Z kolei Klubokawiarnia Proletaryat serwuje podróż do przeszłości. Przenosi gości w epokę PRL-u, i to nie tylko dzięki wystrojowi. W menu, obok wszelkich alkoholi, znajdują się obowiązkowe zagryzki - słonina, ogórki kiszone, śledź czy chleb ze smalcem.

Przydatne informacje o lotniskach w Poznaniu

Popularne linie latające z Poznania

Loty z Poznania do Dortmundu Ryanair to gwarancja komfortowej podróży w niskiej cenie. Krótki rejs stanowi świetne rozwiązanie w przypadku wyjazdów wakacyjnych czy też na jedno z wydarzeń kulturalno-sportowych, ale nie tylko. Leżące w zachodniej części Niemiec miasto stanowi ważny ośrodek przemysłowy kraju. Z tego powodu Dortmund stanowi częsty kierunek podróży służbowych Polaków. Tanie loty do Dortmundu Ryanair to zatem prosty sposób na to, aby zaoszczędzić nieco czasu. Harmonogram rejsów jest tak zaplanowany, że wybór odpowiedniej daty loty z pewnością nie będzie problemem. Jeśli chodzi o bilety lotnicze do Dortmundu Ryanair, to warto pamiętać, że ceny rejsów weekendowych są zazwyczaj nieco wyższe. Jeśli planujemy lot właśnie w takich dniach, to warto zrobić rezerwację nawet kilka tygodni (lub miesięcy) wcześniej.