Lufthansa loty z Warszawy do Denver

Pokaż filtry

Denver

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-6 (lato), UTC-7 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Niedoszły gospodarz Olimpiady

  W 1970 roku Denver zostało wybrane gospodarzem Igrzysk Olimpijskich. Dwa lata później miasto zrezygnowało, ponieważ uznano, że impreza jest zbyt droga, a zawody przeniesiono do Innsbrucka.

 • Cinco de Mayo

  Święto to upamiętnia wygraną Meksyku nad Francją w bitwie pod Pueblą w 1852 roku. W USA obchodzone jest w wielu miastach, także w Denver. 5 maja to świetnie wydarzenia kulturalne i genialne jedzenie!

 • Festiwal malowania kredą

  Wiosną odbywa się tu Chalk Art Festival, podczas którego ponad 200 artystów zjeżdża się w okolicę Larmier Square, by ozdobić chodniki za pomocą kredy – śpiesz się, dzieła znikną przy pierwszym deszczu!

Co warto zobaczyć w Denver?

Denver – stolica amerykańskiego stanu Kolorado. Gdy powstała w połowie dziewiętnastego wieku, była centrum wydobycia srebra i złota. Dziś, wciąż będąc ważnym ośrodkiem przemysłowym, rozwija także swoje inne oblicza. Odbywa się tu mnóstwo wydarzeń kulturalnych, są piękne parki, otwierają się lokalne browary. Przede wszystkim jednak to świetna baza wypadowa do poznania fenomenalnych Gór Skalistych.

Centrum miasta jest czyste i schludne. Jego zwiedzanie warto zacząć od obejrzenia budynku Kapitolu, otoczonego pięknym parkiem. Od poniedziałku do piątku możesz obejrzeć go za darmo. Idąc dalej, zobaczysz nowoczesne, szklane budynki, jednak nie tak przytłaczające, jak w innych miastach USA, ponieważ nie są aż tak wysokie. 

Nie brakuje tu miejsc, w których życie rozpoczyna się dopiero wieczorem, znajdują się one głównie w dwóch okolicach. Pierwsza z nich to elegancka Larimer Square, z wiktoriańskimi zabudowaniami, będąca również centrum zakupowym miasta. Druga to Colfax Avenue, gdzie zabawa w klubach wydaje się nie kończyć. W której z nich spędzisz wieczór?

W Denver, oprócz bogatego życia nocnego, znajdziesz także wiele świetnych restauracji. Niezwykłą popularnością cieszy się na przykład Root Down przy 1600 West 33rd Avenue, w której skosztujesz dań inspirowanych wieloma regionami świata. Na sushi koniecznie wybierz się do Sushi Den przy 1487 S Pearl Street. Jeśli natomiast jesteś entuzjastą kuchni włoskiej, powinieneś wybrać się do Marco's Coal Fired przy 2129 Larimer Street, aby skosztować fantastycznej pizzy.

Denver jest miastem nowoczesnym, nie przestaje jednak kojarzyć się z Dzikim Zachodem, znajdziesz tu wiele sklepów, w których zaopatrzysz się w prawdziwy strój kowboja.  Westernowy klimat poczujesz najlepiej, gdy wybierzesz się we, wspomniane wcześniej, Góry Skaliste. Nawet w najbardziej gorącym okresie sezonu wakacyjnego znajdziesz tu spokojne miejsca, rozkładając obóz przy jeziorze lub podziwiając fantastyczne widoki ze szczytów.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Denver

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Denver