American Airlines loty z Warszawy do Dallas

Dallas

 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-5 (lato), UTC-6 (zima)
  Waluta: Dolar amerykański (USD)

 • Byki z brązu

  W pobliżu Pioneer Plaza trafisz na niezwykłą rzeźbę - kilkadziesiąt krów i byków odlanych z brązu. Instalacja powstała na pamiątkę spędów bydła oraz kowbojów, którzy dawniej rządzili tym miastem.

 • Stare miasto?

  Dallas, podobnie jak większość amerykańskich miast, nie może pochwalić się zabytkową architekturą. Urokliwe budynki z przełomu XIX i XX wieku znajdziesz jednak w okolicy Swiss Avenue.

 • 27 ha ogrodów

  We wschodniej części miasta znajdują się Arboretum i Ogród Botaniczny z siecią ogrodów w różnych stylach. Wszystko zaczęło się od rozległego ogrodu kwiatowego w stylu hiszpańskim, który należał do jednego z mieszkańców.

Co ciekawego zobaczyć w Dallas?

Zwiedzanie miasta zacznij od wizyty w Reunion Tower, potężnej wieży widokowej, która wygląda jak ogromna kula postawiona na cienkiej jak igła nóżce. Z tarasu widokowego rozpościera się niesamowity widok na całą panoramę Dallas. Polecamy wizytę po zmroku, gdy światła miasta odbijają się w niezliczonych biurowcach ze szkła i stali. 

W Dallas nawet zwiedzanie muzeum może być fascynującą przygodą. Muzeum Sztuki nie tylko zobaczysz pod 20 tys. Dzieł amerykańskich i europejskich malarzy, ale także zobaczysz z bliska, jak wygląda praca konserwatorów dzieł sztuki i poznasz najnowsze techniki renowacji. Dzieci zachwycone będą wizytą w Muzeum Nauki i Przyrody Perot, które działa od 1936 roku. Codziennie organizowane są tu zajęcia edukacyjne. Chcesz zobaczyć, jak wyglądało życie na amerykańskie wsi i dotknąć przedmiotów, których na co dzień używali mieszkańcy Dallas pod koniec XIX wieku? Zajrzyj do Dallas Heritage Village.  

To właśnie w Dallas został zamordowany prezydent John Kennedy. Jednak Amerykanie nawet z przykrej historii potrafią zrobić atrakcję. Znajdują się tu park i muzeum poświęcone byłemu prezydentowi. Six Floor Museum at Dealay Plaza znajduje się w tym samym budynku, z którego snajper strzelał do Kennedy’ego.

Jednym z najstarszych budynków w mieście jest wybudowana w 1902 roku katedra Santuario de Guadalupe, świątynia wiktoriańska z cegły, która do dziś zachowała oryginalną konstrukcję. Organizowane są tu dzisiaj spotkania towarzyskie, zajęcia edukacyjne dla dorosłych oraz pomoc potrzebującym z okolicy. 

Amerykańska kuchnia w najlepszym wydaniu? Zajrzyj do Kenny's Wood Fired Grill przy 5000 Belt Line Rd Ste 775. Działająca od lat restauracja urosła do jednej z kulinarnych wizytówek Dallas. Oprócz doskonałych steków i wegetariańskich dań, zaskoczy cię przemiła, domowa atmosfera.

Przydatne informacje o lotniskach

Warszawa Dallas

Popularne linie latające na trasie Warszawa - Dallas