Tanie loty z Andory na Bahamy

Bahamy

 • Nassau
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: angielski
  Strefa czasowa: UTC-4 (lato), UTC-5 (zima)
  Waluta: Dolar bahamski (BSD)

 • Pokochaj rum

  Alkohole sprowadzane spoza wyspy są dość drogie. Jeśli chcesz dużo czasu spędzić w lokalnych barach, wybieraj to, co miejscowi - tutejszy rum lub piwo, którego na wyspie produkuje się dwa rodzaje - Kalik i Sands. 

 • Atlantis

  W Nassau znajduje się jeden z najdroższych hoteli na świecie - Atlantis. Nie trzeba być hotelowym gościem, by skorzystać m.in. ze zjeżdżalni wodnej prowadzącej przez basen z rekinami. Wstęp - ok. 120 €. 

 • Królewskie schody

  W pobliżu szpitala znajdziesz zapierające dech w piersiach, bogato rzeźbione schody zbudowane w 1793 roku. Prowadziły do chronionego obszaru, przeznaczonego dla królowej.  

Co warto zobaczyć w Nassau?

Stolica Bahamów, o którą walczyli Hiszpanie, Francuzi i Brytyjczycy. Gdy w 1703 roku żołnierze doszczętnie zniszczyli Nassau, stało się ono ulubionym portem korsarzy. Ostatecznie to Wielka Brytania przejęła władzę. 

Jeśli masz okazję, leć do Nassau na przełomie roku. Dwa razy - 26 grudnia oraz 1 stycznia - odbywa się tu Junkanoo, czyli ogromna parada w centrum miasta, której uczestnicy tańczą do rytmu wygrywanego na bębnach i krowich dzwonkach. Festiwal prawdopodobnie pochodzi od tańców wykonywanych kilka wieków temu przez tutejszych niewolników pracujących na plantacjach. Właśnie te dni mieli wolne od pracy, dlatego świętowali - tańcząc, grając i przebierając się w barwne kostiumy.  

Koniecznie wybierz się do Exuma Cays Land and Sea Park. Ten pierwszy na świecie park lądowo-morski nadal cieszy się opinią jednego z najlepszych. Możesz tu wypożyczyć kajak i wybrać się na wyprawę przez rafę koralową, podczas której będziesz mógł obserwować niezwykłe podwodne życie. 

Nassau ma też coś dla miłośników historii. Zajrzyj do Fort Charlotte na wschód od portu, w pobliżu Clifford Park. Budynek pochodzi z 1780 roku. Zachowała się duża fosa, działa, z których strzelano do najeźdźców, ukryte przejścia między pomieszczeniami i ciemne lochy. Co ciekawe, wstęp tu jest bezpłatny. 

Kolejne warte odwiedzenia miejsce to destylarnia, w której powstaje rum Johna Watlinga. Serwują go w każdym barze w Nassau, ponieważ powstaje on w jednym z tutejszych domów. Budynek znajdujący się na wzniesieniu liczy 200 lat. Goście witani są próbką piña colady. Zwiedzanie trwa nie dłużej niż kwadrans, ale jest bezpłatne. Na koniec można spróbować w tutejszym barze trzech rodzajów rumu, zamówić piña coladę i oczywiście zaopatrzyć się w sklepie w tutejsze wyroby.

Co jeść w Nassau? Koniecznie odwiedź Fish Fry’s przy West Bay Street, ulubione miejsce mieszkańców Nassau. Dostaniesz tu znakomite, tego samego dnia złowione owoce morza, tradycyjną sałatkę ziemniaczaną, tutejszy makaron z serem oraz doskonały ryż z groszkiem.