Tanie loty z Andory na Martynikę

Martynika

 • Fort-de-France
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: francuski
  Strefa czasowa: UTC -4
  Waluta: Euro (EUR)

 • Fort Saint-Louis

  Jednym z obowiązkowych punktów do odwiedzenia jest, znajdująca się na przylądku, forteca Saint-Louis, która powstała za czasów panowania Ludwika XIII. Część zabudowania służy dziś jako muzeum.

 • Trochę faktów

  Warto wiedzieć, że Fort de France zamieszkuje prawie 150 tysięcy osób, co sprawia, że miasto stanowi połowę ludności Martyniki, a także jest największym ośrodkiem w całych Małych Antylach.

 • Dla miłośników roślin

  Około dziesięciu kilometrów od miasta w kierunku północno-zachodnim znajduje się Jardin de Balata. Jest to ogród botaniczny z roślinami z całego świata, charakterystycznymi dla strefy podzwrotnikowej. 

Co warto zobaczyć w Fort de France?

Fort de France jest stolicą Martyniki, czyli francuskiego departamentu zamorskiego. Miasto położone jest na zachodnim wybrzeżu wyspy, nad zatoką, z którą Fort de France współdzieli nazwę. Wspomniana wyspa należy do archipelagu karaibskich Wysp Nawietrznych w Małych Antylach. Na północ od niej znajduje się Dominika, na południe natomiast Saint Lucia.

Z powodu tego, że Martynika jest francuskim departamentem, obowiązują tu takie same przepisy, jak we Francji. Nie będziesz musiał zatem martwić się o sprawy meldunkowe, czy załatwianie wizy. Wystarczy wsiąść do samolotu i wyruszyć w podróż ku temu niesamowitemu miejscu.

Jeszcze niedawno Fort de France nie był szczególnie oblegany przez turystów. Dziś, po zmianach jakie władze wprowadziły przez ostanie dziesięć, piętnaście lat, do miejskiego portu przybywa coraz więcej statków rejsowych, a na przybyszy czekają dwa nowoczesne terminale. Odnowiono budynki, nadając ich elewacjom piękne kolory, zadbano także o główny park, sprawiając, że spacer po mieście będzie wyjątkowo przyjemny.

Koniecznie zatem, zanim wybierzesz się na którąś z rajskich plaż, poświęć chociaż jeden dzień na zwiedzenie Fort de France, a z pewnością się nie zawiedziesz. Często słychać tu muzykę graną na żywo, ulice tętnią życiem, a karaibskie jedzenie, podawane w tutejszych restauracjach jest wprost znakomite. Gdzie zatem warto się wybrać, aby wypróbować lokalne dania? Bardzo dobrą renomą cieszy się na przykład The Yellow przy Rue Victor Hugo 51. Kolejnym godnym odwiedzenia miejscem jest La Lucione przy Route de Balata. Równie popularne jest także Chez Carole przy Marche Aux Epices.

Jeśli jesteś zainteresowany lokalnymi produktami, nie tylko spożywczymi, koniecznie wybierz się na miejski targ. Grand Marché znajduje się przy Rue Blénac i możesz kupić na nim produkty rzemieślnicze, pamiątki i ozdoby, a także, przede wszystkim, wtopić się w tłum mieszkańców miasta i najlepiej poczuć tutejszą atmosferę.