Tanie loty z Andory do Urugwaju

Urugwaj

 • Montevideo
 • Informacje ogólne

  Język urzędowy: hiszpański
  Strefa czasowa: UTC -3
  Waluta: Peso urugwajskie (UYU)

 • Tańcz w Montevideo!

  Stolica Urugwaju to miasto tanga. Najbardziej znany klub, w którym można potańczyć, to El Milongon przy Gaboto 1810. Codziennie muzyka rozbrzmiewa również przy alei 18. Lipca – spróbuj koniecznie.

 • Street art

  Montevideo to południowoamerykańska stolica street artu. Ciekawe dzieła znaleźć można w okolicy Plaza Zabala, wzdłuż ulic 25 de Mayo czy Sarandí, a także na Mercado Chico.

 • Na zakupy

  Jeżeli chcesz zobaczyć największy targ na świeżym powietrzu w Monteviseo, wybierz się w niedzielę na Tristan Narvaja. Kupisz tam antyki, świeże owoce, jedzenie, a także pamiątki.

Co warto zobaczyć w Montevideo?

Montevideo jest najdalej na południe położoną stolicą w Ameryce Południowej. Oddalone zaledwie 200 km w linii prostej od Buenos Aires zdaje się być jego lustrzanym odbiciem na drugim brzegu rzeki La Plata.

Montevideo zasługuje z pewnością na uwagę. Przyjezdnych zachwyca bowiem nie tylko ciekawym połączeniem zabytkowej architektury ze wszechobecnymi dziełami sztuki ulicznej, ale także doskonałą kuchnią oraz pozytywnie nastawionymi do życia mieszkańcami. Miasto najlepiej poznać podczas pieszych spacerów. Najlepiej zacząć od Starego Miasta (La Ciudad Vieja) z jego bramą miejską (Puerta de La Ciudadela), a także znajdującym się w sąsiedztwie głównym placem Plaza Independencia. W okolicy warto zobaczyć i zwiedzić (np. wjeżdżając na taras budynków) również Palacio Salvo, Palacio Legislativo oraz Palacio Taranco. Gratką dla miłośników historii będzie Teatro Solis – najstarszy teatr w Urugwaju.

Jeśli lubisz imprezowe życie, udaj się do centrum miasta, czyli El Cordón, gdzie znajdziesz kina, teatry i restauracje. Przy głównej ulicy miasta Avenida 18 de Julio nie tylko napijesz się kawy i posłuchasz muzyki na żywo, ale także będziesz mógł potańczyć tango „pod chmurką”. W Montevideo nie brakuje także muzeów – w bogatej ofercie każdy znajdzie coś dla siebie. Znajdują się tu siedziby m.in. Museo del Gaucho, Museo Torres Garcia, MAPI (muzeum etnograficzno-archeologiczne), Muzeum Historii Naturalnej, Muzeum Karnawału czy MNAV (muzeum sztuki współczesnej).

Urugwaj słynie z pysznego jedzenia. Możesz się o tym przekonać, jedząc zarówno w renomowanej restauracji, jak również na stoiskach na Mercado del Puerto (np. w Empañadas Carolina) czy przy deptaku Serandi lub nad Rio de La Plata. Co zjeść? Z pewnością grillowaną wołowinę – np. żeberka, a także przekąskę, taką są empanadas – pierożki z nadzieniem mięsnym, warzywnym lub serowym, czy Morcilla Dulce – słodkie kiełbaski z krwią i rodzynkami. Do posiłku zamów medio y medio, tj. napój z wina białego i spumante, lub lampkę wina tannat znanego jako narodowy napój Urugwajczyków.